Benzīna nav, cilvēku trūkst, izmeklētāji visi aizņemti. (NEO/4ATA lieta)

maijs 12, 2010

Šoreiz rakstu attiecībā uz gan svaigajiem notikumiem ar NEO/4ATA, žurnalistes Ilzes Naglas mājas kratīšanu un citām saistītām lietām.

Ak kā reizi vakar gribēju uzrakstīt kaut ko pozitīvu par to bandītu grupas noķeršanu un vēl šo to, un varbūt vēl nerūkt par dažām nesmukām lietām, ko zinu. Bet nē – tieši tajā brīdī viņiem bija jāsastrādā vesela ķerra ar s*diem.

Mēs gardi smejamies, kad dzirdam anekdoti, kurā sivēntiņš ir ļoti aizņemts guļot vannā, flatulējot un cenšoties durt radušos burbuļus pirms tie uzpeld. Bet neizprotama ir vienaldzība, kad jums par tāda paša tipa nodarbēm klāsta iestādes, kuru darbību jūs apmaksājat.

Kā var būt tā, ka ir neskaitāmi gadījumi, par kuriem esmu lasījis, dzirdējis no cietušajiem, saņēmis ziņas un arī publicējis iesūtītus rakstus vai arī saskāries pats, kur policija nerīkojās vai nespēj rīkoties, jo “pietrūkst cilvēku resursa”, “pietrūkst finansējuma” vai “visi izmeklētāji pašlaik ir aizņemti”… Un taj pat laikā, nemitīgi dzirdam pat kaut kādām absurdām nodarbēm, meklēšanām un “policija mēģina noskaidrot personu kas paziņoja/publicēja/izplatīja ziņu” u.t.t. Mums ir tik daudz dažādas policijas, bet kad vēršamies tajā ar kādiem jautājumiem, lūgumiem, vai ziņojam par, piemēram, krustojuma luksofora bojājumiem – visi viņi nemitīgi norāda, ka tā nav viņu darīšana un lai zvana citiem? Kad jāsaņem apbalvojumus un godalgas, tad visi baigi cītīgi strādājuši un nopelnījuši, bet kad vajadzīga atbildība – izrādās, ka tās lietas nav viņu pārziņā. Tas saucas kolektīvā bezatbildība. Bez tam, ļoti daudzos gadījumos policijas darbība vispār traucē tiem, kas dara viņu darbu.

Tā vien šķiet, ka visas šīs policijas tikai to vien dara, kā meklē vieglas naudas gūšanu un no jebkuriem reāliem darbiem bēg kā no uguns. Nav svarīdi – slēpties krūmos un ķert par ātrumu vai “pagrieziena izdarīšanu bez papildsekcijas zaļā”, izmeklēt nesakarīgas lietas, morāli vajāt kaut kādus lieciniekus nevis noziedzniekus u.t.t.

Mēs par pašsaprotamu uzskatam, ka mašīnām jābūt dārgai KASKO apdrošināšanai, un ka tās jāsargā pašiem pa naktīm, tā pat kā savus mājokļus un sevi. Zinam taču, ka policija mūs nesargā. Kur nu vēl tas, ka cilvēkiem bieži vien jānožēlo, ka saukuši policiju (Par to var lasīt iesūtītie raksti, komentāri u.c.).

Nevienam nešķita pilnīgi idiotiska ziņa par to, ka “VID atklājis vērnienīgāko narkotiku razotni Latvijā”? Kadā sakarā viņi? VID ir jābūt dažu cilvēku komisijai, bruņotai ar mapītēm un elektronisko datubāzi. Ko tādā gadījumā dara narkotiku apkarošanas birojs? Ja ta korekti uz šo lietu paskatās, tad sanāk ka jālikvidē tas birojs? Un kā VID varējā kaut ko tādu atklāt? Palasīja, kas narkotiku ražotnei bija rakstīts preču pavadzīmēs? 🙂

Neviena lielā lieta, piemēram vairākas kur “nozuda” vai izšķērdēti miljoni vai miljards vaia arī CSDD iemaisītība ārzemēs zagto mašīnu legalizēšanā Latvijā, nav atrisināta. Ja kāds ir pieķerts un sodīts, tad tikai mazais priekšnieciņš un tas pats ar disciplinārsodu.

Kā reizi, pirms nedēļas pasaulē tika atzīmēta ikgadējā Vispasaules Preses Brīvības Diena (3. maijā).

Jūs varbūt jautāsiet: kā parādīt savu nostāju un sodīt bezatbildīgās, ar muļībām nodarbojošās personas?

1. Pieprasīt algu un saistīto izdevumu aprēķinu attiecība uz cilvēku resursu, kas darbojās zināmajās nevienam nevajadzīgajās lietās. Kā piemers būtu sešu izmeklētāju grupa, kas jau vairak kā gadu mētā muļķi un meklē puikas attiecība uz 13. janvāra burziņu, kā arī NEO meklētāji un ķērāji, pratināšanu veicēji un par viskautko līdzīgu.

2. Sasummēt šos te pilnīgi sabiedrībai nelietderīgi patērētos līdzekļus.

3. Atgādināt viņiem, ka viņi ir mūsu – sabiedrības kalpi un sargi, mūsu interešu pārstāvji, un pirmajā kārtā ir tas, ko prasam darīt mēs.

4. Pieprasam šo resursu piedziņu no atbilstošajām institūcijām – lai tie tos atmaksā valsts kasē un pārvirzam tos lietderīgākās lietās.

5. Ignorējam īdēšanu par to – kurš kuram ko bija uzdevis un licis, kas klausīja kura pavēles u.t.t. Tas ir viņu pašu darīšana. Nauda izšķērdēta, cilvēku resurss nepareizi nomenedžets, rezultātā ir kaitēts valstij un sabiedrības drošībai.

6. Tulīt pat meklējam caur “google” mums zinamās un nezināmās žurnalistu un vārda brīvības aizstāvēšanas organizācijas, piemeram CPJ (www.cpj.org), IFEX (www.ifex.org), un rakstam ziņojumus tiem. Būs masīva jezga, un starptautisko organizāciju iemaisīšanās šajā lietā būtu ļoti vēlama.

7. Izmantojam priekšvēlēšanu periodu savā labā: pieprasam katrai no partijām atbrīvot un apbalvot NEO. Kas to izdarīs, tam būs var būt kādas izredzes dabūt kādu ķeksi vēlēšanās. Nav svarīgi vai tas izrādās paša raidījuma projekts un vai tāds cilvēks reāli eksistējis – svarīgi ir tas guvums sabiedrībai, ko tas devis.

VAI MĒS TO VARAM? JĀ, JO TIEŠI MĒS ESAM ŠĪ VALSTS.

Ja jūs redzat, ka visa nodokļu nauda aiziet nekurienē un jūsu pašu vajāšanai, tad dariet tā, lai tādas klīstošās naudas nebūtu.

Jau ilgu laiku grasos atbildēt uz simtiem jautajumu, kas man iesūtīti, no kuriem ir ļoti daudzi atkārtojās:

1. Nē, es neesmu NEO. Šo man prasīja praktiski visi žurnalisti, ar ko esmu saskāries.

2. Nē, šī nav priekšvēlēšanu kampaņa.

3. Nē, es nesastāvu nevienā politiskā partijā vai organizācijā (vismaz uz šo brīdi), un īsti negrasos to darīt, jo pašlaik nav nevienas tādas politiskās apvienbas, kura būtu kaut cik funkcionāla un sastāvētu no sakarīgiem cilvēkiem.

Par pārējo velāk.

Advertisements

3 Atbildes to “Benzīna nav, cilvēku trūkst, izmeklētāji visi aizņemti. (NEO/4ATA lieta)”

  1. pugo Says:

    Ņemot vērā, ka tagadin sāks cilāt tos, kas so visu iniciēja (ka tik gadījumā ne Lindu Mūrnieci un viņas vīru?) un ka tik saistītā partija vēlēšanās neizgāžas ar <1% balsu!


  2. […] Ķengaraga Reindžerim un ar lielāko prieku pārpublicēšu fragmentu no aktuālā raksta saistībā ar NEO, Ilzi Naglu un pašreizējo situāciju valstī: Jūs varbūt jautāsiet: kā […]

  3. paps Says:

    baigi labi! re kā tavs raksts ari nostradaja.. izskatas ka kaut kāda taisnība latvijā tomēr būs. tagad jāpanāk lai atvainojas un veel visus tos izdevumus nosedz.

    13.janvara dzheku tvarstishana ir veel viena labaa teema ko vajag pētīt. tak jau bija ziņas par to, ka visu to saorganizēja lielie kaut kādi. Tos gan neviens nemeklē. kretīni!!!!!!!


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: